Uafhængig guide
Baby-Brezza.dk

Bedste Baby Brezza Formula Pro (2026)

Vi har sammenlignet flaskemaskiner, modeller og forskelle i kapacitet og betjening og rangeret de 4 modeller med flest registrerede varianter, fra 1.599 kr. til 2.095 kr.

Overblik over rangeringen

PlaceringModelPris fraVarianterPå lager
1Baby Brezza Formula Pro mini1.599 kr.11
2Formula Pro Advanced Black1.923 kr.11
3Formula Pro Advanced Hvid2.093,95 kr.11
4Formula Pro Advanced Slate2.095 kr.10
#1 i vores datatest

Baby Brezza Formula Pro mini

Fra 1.599 kr. · 1 variant · 1 på lager

Baby Brezza Formula Pro mini

Samlet datascore

Beregnet inden for formula pro

96/100

Prisniveau
100
Snit 57
Tilgængelighed
100
Snit 75
Variantudvalg
100
Snit 100
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
55
Snit 55

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

#2 i vores datatest

Formula Pro Advanced Black

Fra 1.923 kr. · 1 variant · 1 på lager

Formula Pro Advanced Black

Samlet datascore

Beregnet inden for formula pro

85/100

Prisniveau
58
Snit 57
Tilgængelighed
100
Snit 75
Variantudvalg
100
Snit 100
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
55
Snit 55

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

#3 i vores datatest

Formula Pro Advanced Hvid

Fra 2.093,95 kr. · 1 variant · 1 på lager

Formula Pro Advanced Hvid

Samlet datascore

Beregnet inden for formula pro

79/100

Prisniveau
35
Snit 57
Tilgængelighed
100
Snit 75
Variantudvalg
100
Snit 100
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
55
Snit 55

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

#4 i vores datatest

Formula Pro Advanced Slate

Fra 2.095 kr. · 1 variant · 0 på lager

Formula Pro Advanced Slate

Samlet datascore

Beregnet inden for formula pro

54/100

Prisniveau
35
Snit 57
Tilgængelighed
0
Snit 75
Variantudvalg
100
Snit 100
Datadækning
100
Snit 100
Aktuelle tilbud
55
Snit 55

Datascoren er vores egen beregning på pris, lager, varianter, datadækning og tilbud. Den er ikke en fysisk sikkerheds-, komfort- eller holdbarhedstest.

Dokumenteret metode

Sådan er rangeringen beregnet

Vi analyserer aktuelle produktdata for baby brezza formula pro og sammenholder modeller på pris, lager, variantudvalg og datadækning. Resultaterne er vores egen beregning på det registrerede udvalg fra 28. oktober 2026.

Metoden er ikke en fysisk laboratorietest, og vi gætter ikke på holdbarhed, komfort eller sikkerhed. Den slags vurderinger medtages kun, når de kan dokumenteres af producent, standard eller navngiven ekstern test.

  1. 1.Farver og dubletter samles under den samme model.
  2. 2.Prisinterval, lagerandel og variantantal beregnes ud fra de registrerede produkter.
  3. 3.Produktforskelle vises kun, når de findes i de registrerede felter.
  4. 4.Den endelige specifikation og pris kontrolleres altid hos forhandleren.
Modeller
4
Varianter
4
På lager
75%
Datadækning
100%

Målt prisinterval: 1.599 kr.–2.095 kr. på 4 registrerede varianter.

ModelPrisVarianterPå lagerRegistreret forskel
Baby Brezza Formula Pro mini1.599 kr.11Én registreret variant
Formula Pro Advanced Black1.923 kr.11Én registreret variant
Formula Pro Advanced Hvid2.093,95 kr.11Én registreret variant
Formula Pro Advanced Slate2.095 kr.10Én registreret variant

Ofte stillede spørgsmål

Hvilken formula pro fra Baby Brezza er bedst?
Det afhænger af dit behov og budget. På denne side rangerer vi de formula pro fra Baby Brezza, der har flest registrerede varianter, med priser fra 1.599 kr., ud fra pris, lager, varianter og datadækning. Sammenlign dem, og vælg ud fra alder, brug og pris.
Hvor køber jeg?
Hos Babysam og Kids-world. Vi sender dig direkte til forhandlerens produktside.

Se også alle formula pro, sammenligninger og vores guides.